Szukaj  
Apparatus
Czwartek.26.11.2020
Sklep Apparatus.com.pl
Laser diodowy 940 nm - Salsa
Laser diodowy 940 nm - Salsa »
Laser diodowy 940 Salsa
Laser diodowy 940 nm - Salsa Plik PDF  Drukuj
Lasery diodowe serii Metrum to pierwsze zaprojektowane i wykonane przez Metrum CryoFlex lasery chirurgiczne o dużej mocy. Zbudowane są na bazie polskich, niemieckich i amerykańskich podzespołów, , zasilanie i software stworzyli polscy inżynierowie. Posiadają łącze typu SMA905 pozwalające na podłączenie akcesoriów produkowanych przez różnych producentów (włókna światłowodowe, rękojeści zabiegowe, prowadniki, itp).
 
Lasery diodowe serii Metrum służą do mało inwazyjnej, wewnątrznarządowej koagulacji oraz odparowywania tkanek. Urządzenia te posiadają unikalny zakres zastosowań w zabiegach mikrochirurgii metodą kontaktową,zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach (niedostępnych dla lasera CO2). Lasery diodowe wyposażone są w elastyczny, cienki światłowód z szerokim wyborem ogniskowych, dających plamkę zabiegową od 0.5 mm do 3 mm. Elastyczne jednorazowe lub wielorazowe włókna zabiegowe (od 0.2 mm do 1 mm) idealnie nadają się również do zabiegów endoskopowych.
 
ZABIEGI ENDOWASKULARNE (EVLT)
Nowoczesna metoda leczenia endowaskularnego pozwalająca na zamknięcie światła dużej żyły (odpiszczelowej) bez potrzeby wykonywania krosektomii. Efekt niemożliwy do uzyskania metodami tradycyjnymi. Istota tej metody polega na wprowadzeniu do wnętrza niewydolnej żyły włokna lasera, którego końcówka emituje światło. Wyzwolona w ułamku sekundy energia powoduje szybkie obkurczenie i zamknięcie niewydolnej żyły. Nie ma konieczności usuwania tej żyły, tak jak w przypadku metod tradycyjnych. Bezpośrednio po zabiegu chory może wstać i chodzić.


Światło lasera diodowego o długości 940nm jest jednym z najlepiej pochłanialnych przez hemoglobinę zawartą we krwi, co znacznie ogranicza powikłania spotykane w metodach endowaskularnych (EVLT): karbonizacja, perforacja żyły, rekanalizacja.

Zalety metody:
•    Ambulatoryjny charakter (pacjent po zabiegu wychodzi do domu)
•    Praktycznie po dwóch dniach może wrócić do codziennych zajęć
•    Mniejsze dolegliwości bólowe. Leczenie przeciwbólowe jest zwykle 2 razy krótsze niż po klasycznej operacji metodą Mullera
•    Lepszy efekt kosmetyczny - zabieg wykonuje się zwykle z jednego drobnego nacięcia
•    Odległe wyniki zabiegów są porównywalne z metodą klasyczną operacji
•    Małe nacięcie praktycznie eliminuje ryzyko infekcji
•    Mniejsze ryzyko wystąpienia krwiaków oraz zakrzepicy żył głębokich

Przebieg zabiegu:
•    Każdy pacjent przed zabiegiem wymaga zaplanowania operacji przez wykonanie mapy żylnej za pomocą badania USG-Doppler
•    W zależności od lokalizacji niewydolności żylnej, wkłucie do niewydolnej żyły wykonywane jest na udzie lub łydce. Wkłucie odbywa się po miejscowym znieczuleniu skóry, a następnie całego odcinka zamykanej żyły
•    Następnie koniec włókna laserowego umieszczany jest na odpowiednim poziomie w niewydolnej żyle. Przebieg całego procesu musi być monitorowany poprzez obserwację przy pomocy badania USG
•    Po upewnieniu się, że włókno jest we właściwym miejscu, rozpoczyna się zamykanie żyły za pomocą odpowiedniej energii lasera. W przypadku lasera diodowego 940 nm wystarcza moc na poziomie około 12 W. Podczas zabiegu chory i personel muszą mieć odpowiednie okulary zabezpieczające oczy
•    Włókno lasera wycofuje się zamykając kolejne odcinki zmienionej chorobowo żyły. Etap ten trwa kilkanaście sekund i jest bezbolesny
•    Zabieg kończy się usunięciem systemu wprowadzającego, bandażowaniem kończyny i założeniem elastycznej pończochy uciskowej.
 
Całość zabiegu monitorowana jest obrazem ultrasonograficznym!

Przy wydatnych żylakach zabieg można uzupełnić skleroterapią lub usunięciem poszerzeń żylakowatych metodą kriochirurgii w znieczuleniu miejscowym.


Podstawowe wyposażenie konieczne do zabiegów EVLT:
•    Laser diodowy o długości fali 940nm
•    Włókno światłowodowe 0.6 mm
•    Introduktor
•    Pompa perylstatyczna z wężami
•    Kateter
•    Igły, obłożenia jałowe, fartuchy jałowe


Firma zapewnia szkolenia z zabiegów endowaskularnych organizowanych w gabinecie klienta prowadzone przez lekarza (zespół) specjalistę. W trakcie szkolenia lekarze wspólnie przeprowadzają kilka zabiegów EVLT na wcześniej wybranych pacjentach.
 
 
PRZEZSKÓRNE ZAMYKANIE NACZYŃ
Zastosowanie:

Teleangiektazje czerwone i niebieskie płytko i głębiej położone o średnicy do 3 mm umiejscowione na twarzy i kończynach dolnych, naczyniaki płaskie, naczyniaki jamiste.

Światło lasera o długości fali 940nm jest jednym z najlepiej pochłanialnych przez hemoglobinę zawartą we krwi. Jednocześnie niskie pochłanianie przez melaninę ogranicza możliwość powstawania przebarwień. Zgodnie z zaprezentowanym poniżej wykresem laser diodowy 940nm jest skuteczniejszy w zabiegach vascularnych niż lasery ND:Yag, lasery Aleksandrytowe, lasery Rubinowe. Największe pochłanianie hemoglobiny prezentuje laser KTP (532nm). Jednak w tym przypadku mała moc (3-10 Watt) stosowana w tych laserach umożliwia skuteczne zamykanie tylko powierzchownych naczyń w obrębie twarzy. W przypadku lasera KTP wysokie pochłanianie przez melaninę powoduje zwiększone ryzyko nieporządanych przebarwień.
Do głębszych i większych naczyń potrzebna jest odpowiednia kombinacja dużej mocy lasera (do 120Watt) z krótkim czasem impulsu (od 200 µs), czasem przerw pomiędzy impulsami (od 200 µs). Takie parametry posiada laser diodowy Salsa 940.

 
Copyright ©1997-2014 Apparatus