Szukaj  
Apparatus
Czwartek.26.11.2020
Sklep Apparatus.com.pl
Laser diodowy 1470 nm - Swing
Laser diodowy 1470 nm - Swing »
Laser diodowy 1470 nm  Swing
Laser diodowy 1470 nm - Swing Plik PDF  Drukuj
Chirurgiczny laser diodowy Swing 1470

Najnowszej generacji laser diodowy 1470 nm skonstruowany i produkowany przez firmę Metrum Cryoflex jest pierwszym i jedynym polskim laserem o tej długości fali światła charakteryzującym się unikalnymi parametrami (czas pojedynczego impulsu od 0.2 ms , moc - do 17 Watt).
Światło lasera 1470 nm posiada optymalną (odpowiednio niską) dla penetracji w skórze absorbcję w melaninie i hemoglobinie oraz wysoką dla selektywnej fototermolizy absorbcję w wodzie i tłuszczu. Fala lasera o długości 1470 nm jest pochłaniana przez wodę komórkową 40 razy lepiej, niż w przypadku lasera 980 nm i 160 razy lepiej niż w przypadku lasera Nd:YAG 1064 nm.


Zastosowania systemu terapii laserowej laserem SWING 1470
•    wewnątrz-żylne usuwanie żył odpiszczelowych wielkich
•    wewnątrz-żylne usuwanie żył przeszywających
•    wewnątrz-żylne usuwanie żył siatkowatych
•    przezskórne usuwanie telangiektazji
•    leczenie owrzodzeń swiss replica watches
•    lipoliza laserowa i liposukcja wspierana laserowo
•    leczenie żylaków odbytu
•    usuwanie bezpiecznych zmian skórnych
•    leczenie trądziku pospolitego I innych patologii gruczołu łojotokowego
 
Endo-żylne usuwanie żył odpiszczelowych
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu lokalnym i można go przeprowadzić zarówno w warunkach ambulatoryjnych jak i na sali operacyjnej. Technika endo-żylna nie zostawia blizn, minimalizuje ryzyko wystąpienia infekcji oraz bólu pozabiegowego. Zaobserwowano doskonałe efekty kliniczne i estetyczne przy znaczącym zmniejszeniu kosztów zabiegu. Potwierdzone zmniejszenie bólu pozabiegowego występuje w przypadku lasera o długości fali 1470 nm dzięki znacznie lepszej absorpcji światła w naczyniu (wzrost 40 krotny w stosunku do lasera 980 nm I 160 krotny w przypadku Nd:YAG).
 
Endo-żylne usuwanie żył przeszywających i siatkowatych
Techniką Endo-żylną, pod bezpośrednią kontrolą wzrokową, można zamykać żyły siatkowate i odgałęzienia żylakowate. Metoda ta jest szybsza i bardziej efektywna od technik konwencjonalnych. Zabieg jest dobrze tolerowany i zapewnia szybki powrót pacjenta do normalnej aktywności. Badania ponad 1000 pacjentów wykazały wysoki wskaźnik powodzenia zabiegu. Pacjenci zgłosili pozytywny wynik leczenia bez efektów ubocznych (takich jak np. problemy z pigmentacją skóry). Zabieg ten można przeprowadzać u pacjentów zażywających leki przeciwzakrzepowe lub z niewydolnym krążeniem.

Leczenie ran owrzodzenia żylakowatego
Leczenie laserem jest alternatywną, wolną od efektów ubocznych metodą leczenia ran owrzodzeń żylakowatych.
     dojście endo-żylne
 W obszar owrzodzenia żylakowatego, pod kontrolą USG kontrolując widoczną przez skórę plamkę pilotującą lasera, poprzez żyłę zasilającą wprowadzany jest cewnik z cienkim światłowodem. Następnie żyła zasilająca jest naświetlana na całej długości. Nieodwracalne zniszczenie spowodowane działaniem lasera prowadzi do całkowitej okluzji naczynia przyspieszając proces leczenia oraz redukując znacząco czas gojenia rany.
     dojście przezskórne
Światło laserowe jest dobrze znanym czynnikiem przyspieszającym gojenie ran w warunkach zredukowanego mikro-krążenia. Jego działanie powoduje stymulację rozrostu komórek pacjenta. W trakcie zabiegu rana naświetlana jest krzyżowo niskim poziomem mocy, końcówką o dużej plamce. Efekt fotostymulacji jest szczególnie widoczny u pacjentów ze stopą cukrzycową.

Lipoliza laserowa, liposukcja wspierana laserem
zastosowanie: likwidacja lokalnych otłuszczeń, wspieranie tradycyjnych metod liposukcji
Jednym z najnowszych zastosowań światła laserowego emitowanego przez diody o różnej długości fali i mocy jest lipoliza laserowa nazywana również liposukcją małych objętości. Technika lipolizy laserowej polega na selektywnym działaniu promienia laserowego na tkankę tłuszczową niszczącego termicznie poszczególne komórki tłuszczowe. Emitowana przez laser SWING 1470 fala jest zbliżona do piku absorpcyjnego wody oraz tłuszczu i gwarantuje skuteczną, mało bolesną liposukcję lokalnych otyłości i kształtowanie sylwetki ciała. Zabieg jest mało inwazyjny, przeprowadzany w gabinecie zabiegowym, w znieczuleniu miejscowym. Dodatkową zaletą zabiegu wykonanego za pomocą lasera jest poprawa elastyczności i sprężystości skóry poprzez jednoczesne podgrzanie włókien kolagenowych.

Dane techniczne
ZASILANIE
Zasilanie    230 V~   50Hz
Maksymalny pobór mocy    500 VA
BEZPIECZEŃSTWO
Klasa    I
Stopień
    B
Bezpieczniki    2 sztuki Ø5x20 zwłoczne
LASER
Klasa lasera    4
Długość fali    1470 nm
Maksymalna moc lasera    17 W
Tryb pracy    Ciągła(CW),
pojedynczy impuls(SINGLE),  Impulsowa(REPEAT)
Czas impulsu /przerwy    200µs do 1s
Wiązka pilotująca (PILOT)    635nm, moc<5mW,
regulowana jasność
 
Złącze diody laserowej / włókna laserowego    standard SMA905
 
Copyright ©1997-2014 Apparatus